SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.09.2016 Promocja Radomia we Lwowie Inicjatywy międzynarodowe

Delegacja Radomia wzięła udział w Polsko-Ukraińskim Festiwalu Partnerstwa, który odbył się w dniach 2-4 września 2016 r. we Lwowie.

Przez trzy dni mieszkańcy Lwowa mogli odwiedzać radomskie stoisko ustawione w centralnej części miasta. Oprócz informacji o samym Radomiu była tam prezentowana m.in. oferta Portu Lotniczego Radom oraz firmy SprintAir, która obsługuje lotnicze połączenia Radom-Lwów. Prezydent Radomia spotkał się także z merem Lwowa, z którym rozmawiał o możliwościach współpracy gospodarczej, turystycznej i kulturalnej.

Podczas wizyty na Ukrainie radomska delegacja wzięła też udział w panelu dyskusyjnym, którego tematem była promocja miast oraz spotkała się z zarządem linii lotniczych SprintAir. Rozmowy dotyczyły możliwości rozwoju współpracy i rozszerzenia oferty połączeń.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski odwiedził również Cmentarz Obrońców Lwowa składając kwiaty przy grobach polskich żołnierzy pochodzących z Radomia i okolic. Wziął też udział w Narodowym Czytaniu Quo Vadis, które zorganizował Konsulat Generalny RP oraz redakcja Kuriera Galicyjskiego – niezależnego pisma Polaków na Ukrainie.

Źródło: www.radom.pl