RODM Warszawa

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.09.2016 Baltic Business Forum 2016 Inicjatywy międzynarodowe

Kiedy firma jest gotowa do ekspansji na rynki zagraniczne? Czy można prowadzić biznes bez kapitału? Jak poszukiwać i zatrudniać w Polsce pracowników z zagranicy? Wielu polskich przedsiębiorców może zwiększyć swoje dochody, rozszerzając działalność na rynki zagraniczne. Niewielu ma jednak tę świadomość i wie, jak tego dokonać. Dostrzegli to organizatorzy Baltic Business Forum (BBF), którego Partnerami Instytucjonalnymi są CIFAL Płock i Urząd Miasta Płocka.

Podczas Forum poruszane będą kwestie związane z szansami oraz możliwościami, ale i zagrożeniami w ekspansji na obce rynki. W programie tegorocznego forum zaplanowano też sesje o energetyce, transporcie morskim, przemyśle wydobywczym czy rynkach kapitałowych. Specjalną ścieżkę tematyczną przygotowano z myślą o samorządowcach. Zaprezentowane zostaną więc dobre praktyki w dziedzinie projektów publiczno-prywatnych oraz źródła ich finansowania w nowej unijnej perspektywie budżetowej.

W ramach każdej z kilkunastu zaplanowanych sesji zaprezentowanych zostanie kilka studiów przypadków. Wymiana doświadczeń jest bowiem istotnym elementem świnoujskiego forum.

Gruzja była gościem honorowym BBF w ubiegłym roku. W tym w roli tej wystąpi Turcja, którą w Świnoujściu reprezentować będą przedstawiciele administracji rządowej, związki branżowe, przedsiębiorcy i inwestorzy.

Baltic Business Forum odbędzie się w Świnoujściu w terminie 14-16 września 2016 r. Szczegóły na www.balticbusinessforum.eu.

Źródło: www.plock.eu