SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.09.2016 Baltic Business Forum 2016 Inicjatywy międzynarodowe

Kiedy firma jest gotowa do ekspansji na rynki zagraniczne? Czy można prowadzić biznes bez kapitału? Jak poszukiwać i zatrudniać w Polsce pracowników z zagranicy? Wielu polskich przedsiębiorców może zwiększyć swoje dochody, rozszerzając działalność na rynki zagraniczne. Niewielu ma jednak tę świadomość i wie, jak tego dokonać. Dostrzegli to organizatorzy Baltic Business Forum (BBF), którego Partnerami Instytucjonalnymi są CIFAL Płock i Urząd Miasta Płocka.

Podczas Forum poruszane będą kwestie związane z szansami oraz możliwościami, ale i zagrożeniami w ekspansji na obce rynki. W programie tegorocznego forum zaplanowano też sesje o energetyce, transporcie morskim, przemyśle wydobywczym czy rynkach kapitałowych. Specjalną ścieżkę tematyczną przygotowano z myślą o samorządowcach. Zaprezentowane zostaną więc dobre praktyki w dziedzinie projektów publiczno-prywatnych oraz źródła ich finansowania w nowej unijnej perspektywie budżetowej.

W ramach każdej z kilkunastu zaplanowanych sesji zaprezentowanych zostanie kilka studiów przypadków. Wymiana doświadczeń jest bowiem istotnym elementem świnoujskiego forum.

Gruzja była gościem honorowym BBF w ubiegłym roku. W tym w roli tej wystąpi Turcja, którą w Świnoujściu reprezentować będą przedstawiciele administracji rządowej, związki branżowe, przedsiębiorcy i inwestorzy.

Baltic Business Forum odbędzie się w Świnoujściu w terminie 14-16 września 2016 r. Szczegóły na www.balticbusinessforum.eu.

Źródło: www.plock.eu