SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.09.2016 Polscy eksporterzy na targach we Frankfurcie Inicjatywy międzynarodowe

W spotkaniu z Kierownictwem Departamentu Polityki Eksportowej MR uczestniczyło ponad 100 polskich przedsiębiorców. Na zebraniu przedstawiono nowy model wsparcia eksportu oraz założenia programu promocji części samochodowych i lotniczych. Targi odbywały się w dniach 13-17 września we Frankfurcie.

Targi Automechanika dotyczą techniki motoryzacyjnej i są jednym z największych branżowych wydarzeń w Europie. Podczas targów prezentuje się ponad 4 700 wystawców z 168 krajów, również z Polski.

W latach 2017-2019 udział w targach będzie częścią Branżowego programu promocji części samochodowych i lotniczych, który resort realizuje w ramach programu Inteligentny Rozwój. Pozwoli to przedsiębiorcom otrzymać dofinansowanie kosztów poniesionych na promocję na rynkach zagranicznych.

Udział w targach umożliwił zacieśnianie relacji polskich przedsiębiorców z organizatorami wydarzenia w Niemczech. To spotkanie bez wątpienia ułatwi przyszłą współpracę z Realizatorem Branżowego programu, który zostanie wkrótce wybrany.

Źródło: www.mr.gov.pl