SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.10.2016 Polska Krajem Partnerskim targów Hannover Messe 2017 Inicjatywy międzynarodowe

11 października Marc Siemering, senior vice president targów HANNOVER MESSE, oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju RP Paweł Chorąży podpisali Umowę w sprawie udziału Polski jako Kraju Partnerskiego w targach HANNOVER MESSE 2017.

Po uroczystym podpisaniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele stron polskiej i niemieckiej odpowiedzieli na pytania dziennikarzy z prasy branżowej.

Od roku 2005 wiodące państwa uprzemysłowione występują jako Kraje Partnerskie targów HANNOVER MESSE. Polska w roku 2017 oficjalnie będzie 12. Krajem Partnerskim w wyniku podpisania ww. umowy. HANOVER MESSE to największe i najważniejsze na świecie targi przemysłowe. W najbliższym roku będą stanowić okazję dla przedstawicieli polskiej gospodarki do zaprezentowania swoich innowacji i produktów na międzynarodowym parkiecie. Jest to również okazja do wymienienia doświadczeń z innymi przedsiębiorstwami.

W jubileuszowym roku 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy Umowę w sprawie udziału Polski jako Kraju Partnerskiego w targach HANNOVER MESSE 2017 jest bardzo ważnym świadectwem intensywnych stosunków gospodarczych, jakie łączą Polskę i Niemcy. W swoim przemówieniu Ambasador Rolf Nikel chwalił dynamiczny rozwój polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej.Wspomniał, że podpisanie umowy jest idealną podstawą do dalszej intensyfikacji wymiany również w przyszłości, między innymi w takich obszarach jak przemysł 4.0 lub odnawialne źródła energii. Podobne zdanie wyrazili przedstawiciele stron polskiej i niemieckiej, którzy razem z Ambasadorem cieszą się na aktywny udział Polski w targach HANNOVER MESSE 2017.

Źródło: www.polen.diplo.de