SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

02.11.2016 Goście z Chin z wizytą w Piasecznie Inicjatywy międzynarodowe

Goście z Chin przyjechali w sobotę 15 października, a już w poniedziałek rano udali się do Osjiek w Chorwacji, gdzie podpisywali nową umowę partnerską.

Podczas pobytu w Polsce zobaczyli najciekawsze zakątki powiatu piaseczyńskiego oraz Warszawę, spotkali się z przedstawicielami władz Gminy Piaseczno oraz grupą radnych. Pięcioosobowej chińskiej delegacji przewodniczył Zhihuai Wang - wiceburmistrz Huanggang ds. bezpieczeństwa oraz szef tamtejszej policji Tianshan Pan. Na spotkanie w urzędzie miasta z Burmistrzem Zdzisławem Lisem zaproszony został Komendant Powiatowy Policji insp. Robert Kokoszka oraz Komendant Straży Miejskiej Mariusz Łodyga. Po wizycie w urzędzie miasta goście odwiedzili komendę policji oraz sąd rejonowy w Piasecznie.

Piaseczno nawiązało współpracę z Huanggang w 2010 roku. Chińską gminę, położoną w prowincji Hubei nad rzeką Jangcy zamieszkuje prawie 8 milionów ludzi. Gmina jest dobrze skomunikowana, leży zaledwie godzinę drogi od międzynarodowego lotniska w Wuhan, przez jej obszar przebiega kilka autostrad oraz trasa szybkiej kolei do Szanghaju. W skład Gminy wchodzi 9 prefektur, w tym 3 miasta przekraczające liczbę miliona mieszkańców. Gmina szczyci się osiągnięciami w dziedzinie oświaty, oraz rozwiniętym przemysłem. O jej turystycznych walorach decyduje położenie pomiędzy największą chińska rzeką Jangcy oraz urokliwymi górami Dabie. Poszczycić mogą się też wieloma osiągnięciami z dziedziny kultury i bogatą, sięgającą kilka tysięcy lat historią.

Źródło: www.piaseczno.eu