SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

15.11.2016 Pogoń dla Pogoni Inicjatywy międzynarodowe

„Pogoń dla Pogoni” to projekt, który łączy edukację, sport i historię. Jego głównym założeniem jest współpraca klubów sportowych Pogoń Siedlce oraz Pogoń Lwów w zakresie wsparcia szkolenia młodzieży oraz inicjatyw związanych w edukacją patriotyczną. Zakłada on roczną współpracę Klubów, istnieje jednak możliwość jej przedłużenia na lata kolejne.

Cele projektu to: chęć przypomnienia Polakom historii polskiego sportu (Pogoń Lwów to najstarszy polski klub, założony 1904 roku; czterokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski w piłce nożnej przed II wojną światową; po latach reaktywowany we Lwowie w 2009 roku); budowanie więzi oraz poczucie tożsamości narodowej w Polakach, w tym też tych na Ukrainie; kształtowanie postaw patriotycznych w oparciu o pozytywne wzorce bohaterów; zainteresowanie większego grono odbiorców obecną sytuacją lwowskiego klubu w celu rozszerzenia wsparcia dla niego.

Realizacja projektu rozpocznie się od meczu juniorów obu klubów. Mecz odbędzie się na siedleckim stadionie w dniu 21.11.2016 o godz. 12.00. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Źródło: http://mkppogonsiedlce.pl