SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

08.12.2016 Targi Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach Inicjatywy międzynarodowe

W dniach 3 i 4 grudnia w Parku Handlowym Arche w Siedlcach odbyły się Targi Rękodzieła Artystycznego. To już XIX edycja tego przedsięwzięcia. Swoje wyroby zaprezentowało ponad 100 wystawców z różnych zakątków Polski, z Ukrainy i Białorusi. Nie zabrakło rzeźby ludowej i sakralnej, ozdób choinkowych ręcznie malowanych, haftu, metaloplastyki, ceramiki. Można było również posmakować potraw i wyrobów regionalnych. Na najmłodszych czekał Mikołaj z cukierkami.

Uroczystego otwarcia Targów dokonali Władysław Grochowski - prezes Grupy Arche i Jarosław Głowacki - Zastępca Prezydenta Siedlec.

W swoim wystąpieniu Jarosław Głowacki podkreślił zaangażowanie Władysława Grochowskiego w działalność społeczno-kulturalną i pomoc Rodakom na Wschodzie. W uznaniu za swoje zaangażowanie społeczne Władysław Grochowski został w tym roku wyróżniony Nagrodą im. Ludomira Benedyktowicza. Wyrazem wspierania Polaków na Wschodzie jest udział naszych Rodaków z Białorusi i Ukrainy w Targach. W odpowiedzi na problemy repatriacji dwa lata temu powstała Fundacja Leny Grochowskiej, której głównym celem jest zapewnienie mieszkań dla repatriantów z Kazachstanu i Donbasu.

Organizatorami Targów były: Arche, Fundacja Leny Grochowskiej i Stowarzyszenie Wspólnota Nadbużańska

Źródło: www.siedlce.pl