SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

30.09.2016 "Działaj skutecznie, połącz siły" RODM Warszawa poleca

6 października 2016 r. w Warszawie odbędzie się seminarium „Działaj skutecznie, połącz siły” organizowane przez Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”.

CEL SEMINARIUM

Celem seminarium jest zachęcenie polskich samorządów i organizacji pozarządowych do współpracy międzysektorowej z naciskiem na organizowanie międzynarodowych projektów, których autorzy mogą starać się o dofinansowanie z programu „Europa dla obywateli”. Dodatkowo podczas tego wydarzenia uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami ubiegania się o dofinansowanie w programie „Europa dla obywateli” oraz będą mieli okazję porozmawiać z beneficjentami programu.

W programie m.in.:

  • Dyskusja panelowa z udziałem ekspertów,
  • Prezentacja programu „Europa dla obywateli”,
  • Sesja Dobrych Praktyk – przykłady projektów realizowanych przez JST i NGO,
  • Sesja Zainspiruj się! – speed dating z realizatorami dofinansowanych projektów
  • Miniwarsztat na temat kryteriów oceny wniosku
  • Networking – zostań partnerem / zaproś do projektu
  • Indywidualne konsultacje pomysłów na projekty

„Europa dla obywateli” to program UE wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, a także inne podmioty działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji, w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

Udział w seminarium jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz na stronie: http://europadlaobywateli.pl/szkolenie/seminarium-warszawa/ 

Liczba miejsc ograniczona, o zakwalifikowaniu się każda osoba otrzyma informację indywidualnie na podany do formularza adres mailowy.


Źródło: http://europadlaobywateli.pl/