SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

17.10.2016 Polsko-tajskie konsultacje polityczne RODM Warszawa poleca

Z zadowoleniem przyjęłam gotowość aktywizacji dialogu politycznego pomiędzy naszymi krajami na wysokim szczeblu - podkreśliła podczas spotkania w Bangkoku wiceminister Joanna Wronecka.

Głównymi tematami rozmowy były relacje dwustronne oraz bieżące wyzwania w Europie i w Azji na spotkaniu wiceminister Joanny Wroneckiej z wiceszefem tajskiej dyplomacji Panyarak Poolthup.

- Współpraca gospodarcza, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego, transportowego oraz turystyki nadal wymaga większej aktywności po obu stronach - powiedział z kolei wiceminister Panyarak Poolthup. - Potencjał gospodarczy Polski i jej rola w UE są atrakcyjne dla naszego biznesu. Gotowość PLL LOT do powrotu do Tajlandii doskonale wzmocni nasze starania o pogłębienie współpracy, m.in. w turystyce - dodał.

Spotkanie 13 października wiceszefów dyplomacji Polski i Tajlandii było okazją do omówienia bieżących wyzwań regionalnych ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego i nielegalnej migracji. Poruszono również temat współpracy w ramach działalności organizacji międzynarodowych oraz kwestię kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ na kadencję 2018-2019.


Źródło: MSZ
www.msz.gov.pl