SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

17.10.2016 Spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z nowo mianowanym ambasadorem Turcji RODM Warszawa poleca

Tematy rozmów szefa polskiej dyplomacji z nowo mianowanym ambasadorem Turcji w Polsce dotyczyły rozwoju stosunków bilateralnych, sytuacji w Turcji po nieudanym zamachu stanu, współpracy w ramach NATO oraz implementacji porozumienia ws. migracji.

14 października br. minister Witold Waszczykowski przyjął nowo mianowanego ambasadora Turcji Tahsina Tunç Üğdüla. Szef MSZ wspomniał jak silne więzi łączą Polskę i Turcję, szczególnie w kontekście wspólnego członkostwa w NATO, perspektywy europejskiej Turcji oraz tradycyjnie dobrych relacji dwustronnych.

Spotkanie było okazję do wymienienia poglądów na temat sytuacji wewnętrznej w Turcji po nieudanym zamachu stanu, sytuacji w regionie w kontekście konfliktu w Syrii, stanu implementacji porozumienia UE z Turcją ws. migracji oraz aktualnych kwestii w relacjach bilateralnych. Rozmówcy wyrazili nadzieję na dalszy rozwój współpracy i stosunków dwustronnych, w tym szczególnie intensyfikację współpracy ekonomicznej. Minister Waszczykowski potwierdził także poparcie Polski dla aspiracji europejskich Turcji.


Źródło: MSZ
www.msz.gov.pl