SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.10.2016 Delegacja belgijskiego MSZ na spotkaniu z Podsekretarzem Stanu Markiem Ziółkowskim RODM Warszawa poleca

Wiceminister Marek Ziółkowski spotkał się 17 października z przebywającymi w Warszawie przedstawicielami MSZ Belgii, dyrektor generalną Anick Van Calster, która jest odpowiedzialna za stosunki międzynarodowe i dyplomację ekonomiczną oraz z dyrektorem ds. Europy Zachodniej i Centralnej Jeanem-François Delahautem.

Przypadająca na 2019 r. setna rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Belgią będzie okazją do wyznaczenia nowych obszarów współpracy oraz zintensyfikowania aktualnie istniejącej współpracy dwustronnej.

Spotkanie było okazją do omówienia kwestii z agendy unijnej, w tym przyszłości UE. Rozmowy dotyczyły również polityki wschodniej, z uwzględnieniem relacji UE- Rosja i Partnerstwa Wschodniego oraz kwestii bezpieczeństwa. Strona belgijska wyraziła szerokie zainteresowanie priorytetami polskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, w tym w kontekście planowanego na 2017 r. spotkania V4 + Beneluks. W spotkaniu uczestniczyła również dyrektor Departamentu Polityki Europejskiej Barbara Ćwioro.


Źródło: MSZ
www.msz.gov.pl