SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

26.10.2016 Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Republice Dominikańskiej RODM Warszawa poleca

– Państwo polskie przywiązuje szczególną wagę do współpracy z Polonią. Sprawy Polonii i Polaków za granicą mają fundamentalne znaczenie i są priorytetem dla obecnego rządu RP, a nasi Rodacy mieszkający w najdalszych zakątkach świata – zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie – są bardzo ważnym partnerem w działaniach rządu – oświadczył w rozmowach z Polonią i Polakmi szef polskiej dyplomacji podczas spotkania w pierwszym dniu pobytu w Santo Domingo w Republice Dominikańskiej.

W trakcie spotkanianszef MSZ wręczył Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej Markowi Piwowarskiemu, pełniącemu funkcję konsula honorowego RP w Puerto Plata w Republice Dominikańskiej. – Bardzo zależy nam na umacnianiu tożsamości narodowej i więzi z krajem. Ponadto, chcielibyśmy, aby podniosła się jakość edukacji polonijnej. Zależy nam również na podniesieniu rangi środowisk polskich i polonijnych za granicą –oświadczył podczas uroczystości minister Waszczykowski.

Wizyta w Republice Dominikańskiej była związana z udziałem szefa polskiej dyplomacji w obradach Szczytu Ministrów Spraw Zagranicznych UE i Wspólnoty Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CELAC). Dwudniowy (25-26.10.) szczyt ministrów z 28 krajów członkowskich UE oraz 33 państw członkowskich CELAC jest poświęcony współpracy politycznej w zakresie bezpieczeństwa regionalnego, a także zwiększeniu współpracy UE z krajami CELAC na arenie międzynarodowej w dziedzinie migracji, zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

.


Źródło: MSZ
poland.mfa.gov.ua