SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

28.10.2016 Otwarcie Dnia Polskiego podczas konferencji Wolves Summit RODM Warszawa poleca

To już czwarta edycja tego wydarzenia łączącego startupy, inwestorów, menedżerów i przedstawicieli świata nauki z ponad 50 różnych krajów.

– Wolves Summit, przez swój międzynarodowy networkingowy charakter, stanowi okazję do promowania Polski jako kraju kreatywnych ludzi i nowatorskich pomysłów, a zarazem kraju otwartego na innowacyjność, w tym jako miejsca sprzyjającego rozwojowi nowoczesnej gospodarki cyfrowej – wypowiedział się wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey 27 października w trakcie otwarcia Dnia Polskiego podczas warszawskiej trzydniowej konferencji.

W konkursie Great Pitch, tradycyjnie organizowanym w ramach konferencji, zwyciężył polski startup – firma Autenti oferująca platformę do autoryzacji dokumentów i zawierania umów w Internecie.

Wiceminister zaprezentował działania podejmowane przez MSZ na rzecz promowania polskich startupów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych pracuje obecnie nad wsparciem promocji polskich startupów na rynkach zagranicznych i w Polsce jako kraju sprzyjającym rozwojowi nowych technologii. Zdaniem wiceministra Greya Polska powinna być coraz bardziej widoczna na najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach poświęconych startupom, takich jak WEB Summit w Lizbonie, Slush w Helsinkach czy DLD Tel Aviv Innovation Festiwal.


Źródło: MSZ
poland.mfa.gov.ua