SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

28.10.2016 Konkurencyjność Polski - „Globalne wyzwania dla przemysłu” RODM Warszawa poleca

Wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey wziął udział w warszawskiej konferencji na temat przyszłości przemysłu w odniesieniu do światowego szczytu przemysłowego „Global Manufacturing and Industrialisation Summit”, zaplanowanego w 2017 r. w Abu Zhabi.

– Kryzys finansowy na świecie w latach 2008-2011 potwierdził tylko, że kluczowym czynnikiem konkurencyjności gospodarki oraz motorem jej wzrostu jest przemysł. Polska posiada silne zaplecze przemysłowe, które planujemy w najbliższych latach dalej rozwijać, przede wszystkim w kontekście wzmocnienia możliwości proeksportowych naszej gospodarki  – zapowiedział wiceszef MSZ.

26 października przedstawiciele polskiego biznesu zainteresowani współpracą gospodarczą ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i państwami regionu wzięli udział w forum „Globalne wyzwania dla przemysłu”.  Współorganizatorem było Ministerstwo Spraw Zagranicznych. – W międzynarodowej debacie nad przyszłością przemysłu nie powinno zabraknąć polskiego głosu – wypowiedział się wiceminister Robert Grey podczas debaty.

Konferencja była okazją do nawiązania przez polskie spółki relacji biznesowych, także w kontekście przyszłorocznego tzw. bliskowschodniego Davos. W wydarzeniu uczestniczył m.in. przedstawiciel grupy kapitałowej „Mubadala”, jednego z największych na świecie państwowych funduszy majątkowych.


Źródło: MSZ
poland.mfa.gov.ua