SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

18.11.2016 Współpraca Polski z Nadrenią Północną-Westfalią RODM Warszawa poleca

15 listopada w Dortmundzie odbyła się Konferencja „Nadrenia Północna - Westfalia - Polska 2016: wspólnie dla inwestycji i handlu”. W spotkaniu wzięli udział wiceminister rozwoju Paweł Chorąży i Günther Horzetzky, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Energii, Przemysłu, MŚP i Rzemiosła Nadrenii Północnej Westfalii. Głównym tematem konferencji była prezentacja potencjału gospodarczego i atrakcyjności inwestycyjnej Polski i NRW oraz możliwości internacjonalizacji polskich i niemieckich firm.

„Wśród wszystkich krajów związkowych Niemiec, Nadrenia Północna-Westfalia jest największym partnerem handlowym i inwestycyjnym naszego kraju. Przypada na nią 1/5 całkowitej wymiany handlowej Polski z Niemcami. W Polsce działa już ponad 300 przedsiębiorstw, w których zaangażowały się kapitałowo firmy z tego regionu”  – mówił wiceminister Paweł Chorąży.

Otwarcie biura agencji inwestycyjnej tego kraju związkowego w Warszawie w kwietniu br. było ważnym krokiem dla wspierania rozwoju współpracy dwustronnej. Jak zaznaczył wiceminister Chorąży, polscy przedsiębiorcy i inwestorzy są również aktywni na rynku Nadrenii Północnej-Westfalii. Już dziś obecnych jest na ponad 200 przedsiębiorstw z polskim kapitałem.

Wiceszef resortu rozwoju przypomniał, że Polska będzie partnerem strategicznym międzynarodowych targów przemysłowych w Hanowerze w 2017 r., jednym z najważniejszych targów technologicznych na świecie.


Źródło: MR
www.mr.gov.pl