SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

25.11.2016 Polsko-izraelskie konsultacje międzyrządowe RODM Warszawa poleca

W Jerozolimie w dniach 21-22 listopada miały miejsce konsultacje polsko-izraelskie. Premier Beata Szydło spotkała się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

– To, co łączy dzisiaj Polskę i Izrael, to nasza historia, wspólne losy, które zostały brutalnie przerwane przez nazistowskich najeźdźców – powiedziała Prezes Rady Ministrów.

Zdaniem premier Beaty Szydło, obecnie należy walczyć o prawdę historyczną, mówić o historii, pokazywać wspólną przeszłość i budować na niej przyszłość.

Jednym z głównych tematów konsultacji była współpraca gospodarcza. Podczas wizyty podpisane zostało także polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym. Rozmawiano również o współpracy turystycznej, kulturalnej i wymianie młodzieżowej.

Równolegle do rozmów szefów rządów Polski i Izraela trwały konsultacje międzyresortowe obu krajów, w których uczestniczyli przedstawiciele MON, MEN, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Źródło: https://www.premier.gov.pl/