SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJINICJATYWY MIĘDZYNARODOWE W ROKU 201615.12.2016 Wszyscy jesteśmy migrantami tego świata – spotkanie międzynarodowej grupy w Grójcu Inicjatywy międzynarodowe

W dniach 13-19 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu spotkała się młodzież z Polski, Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Była to pierwsza z pięciu takich wizyt zaplanowanych jako działanie w ramach programu Erasmus+ na lata 2016-2018.

WIĘCEJ INFORMACJI

08.12.2016 Targi Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach Inicjatywy międzynarodowe

W dniach 3 i 4 grudnia w Parku Handlowym Arche w Siedlcach odbyły się Targi Rękodzieła Artystycznego. To już XIX edycja tego przedsięwzięcia. Swoje wyroby zaprezentowało ponad 100 wystawców z różnych zakątków Polski, z Ukrainy i Białorusi. Nie zabrakło rzeźby ludowej i sakralnej, ozdób choinkowych ręcznie malowanych, haftu, metaloplastyki, ceramiki. Można było również posmakować potraw i wyrobów regionalnych. Na najmłodszych czekał Mikołaj z cukierkami.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.11.2016 Polsko-rosyjska wymiana młodzieży Inicjatywy międzynarodowe

W ramach współpracy między szkołami miast partnerskich Mytiszczi i Płocka grupa młodzieży ze Średniej Szkoły Ogólnokształcącej nr 31 gościła w dniach 22-29 października w Płocku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Marsz. Stanisława Małachowskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.11.2016 Udział Ambasadora Francji w uroczystościach upamiętniających Zawieszenie Broni z 1918 roku Inicjatywy międzynarodowe

Ambasador Francji w Polsce Pierre Lévy w dniach 10-12 listopada wziął udział w uroczystościach zorganizowanych w Gdańsku, Warszawie i Wołominie. 11 listopada, kiedy w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości we Francji świętuje się rocznicę zakończenia I Wojny Światowej. Jest to także dzień pamięci wszystkich poległych za Francję.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.11.2016 Pogoń dla Pogoni Inicjatywy międzynarodowe

„Pogoń dla Pogoni” to projekt, który łączy edukację, sport i historię. Jego głównym założeniem jest współpraca klubów sportowych Pogoń Siedlce oraz Pogoń Lwów w zakresie wsparcia szkolenia młodzieży oraz inicjatyw związanych w edukacją patriotyczną. Zakłada on roczną współpracę Klubów, istnieje jednak możliwość jej przedłużenia na lata kolejne.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.11.2016 Wizyta przewodniczącego Komitetu Wykonawczego miasta Mińska w Warszawie Inicjatywy międzynarodowe

3 listopada 2016 r. w warszawskim Ratuszu odbyło się spotkanie przewodniczącego Komitetu Wykonawczego miasta Mińska Andreja Szorca z prezydentem m.st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. W rozmowach wziął udział Ambasador Białorusi w Polsce Aleksandr Averyanov.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.11.2016 25 lat nawiązania współpracy Ostrołęki z niemieckim Meppen Inicjatywy międzynarodowe

Grupa działaczy samorządowych z niemieckiego Meppen odwiedziła Ostrołękę. Okazją była nadchodząca 25 rocznica nawiązania współpracy, która przekształciła się z początkowych spotkań młodzieży w nawiązanie stosunków partnerskich.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.11.2016 Goście z Chin z wizytą w Piasecznie Inicjatywy międzynarodowe

Goście z Chin przyjechali w sobotę 15 października, a już w poniedziałek rano udali się do Osjiek w Chorwacji, gdzie podpisywali nową umowę partnerską.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.11.2016 Radom odwiedzili dziennikarze z Ukrainy Inicjatywy międzynarodowe

Radom odwiedzili dziennikarze z Ukrainy. Przylecieli na zaproszenie prezydenta miasta Radosława Witkowskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.11.2016 Konsul Tajwanu z wizytą w Mławie Inicjatywy międzynarodowe

Do Mławy i Uniszek Zawadzkich przyjechał konsul Tajwanu – Colin Kao, który aktualnie rezyduje w naszym kraju. Wizyta była spowodowana obchodami Święta Wojsk Lądowych i 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Konsul miał okazję zobaczyć 27 sierpnia 2016 r. IX Rekonstrukcję Bitwy pod Mławą.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.10.2016 Polska Krajem Partnerskim targów Hannover Messe 2017 Inicjatywy międzynarodowe

11 października Marc Siemering, senior vice president targów HANNOVER MESSE, oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju RP Paweł Chorąży podpisali Umowę w sprawie udziału Polski jako Kraju Partnerskiego w targach HANNOVER MESSE 2017.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.10.2016 Konferencja małych i średnich przedsiębiorstw oraz turystyki Litwy i Polski Inicjatywy międzynarodowe

16 września Minister Spraw Zagranicznych Linas Linkevičius odwiedził Rokiškis, gdzie odbywała się konferencja małych i średnich przedsiębiorstw oraz turystyki Litwy i Polski. Podczas trwania konferencji Linas Linkevičius miał okazję spotkać się z byłym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim, który jest oficjalnym patronem tego wydarzenia. Spotkanie było dobrym momentem do omówienia aktualnych zagadnień współpracy dwustronnej Litwy i Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.10.2016 Mława gościła młodzież i nauczycieli z Artystycznej Szkoły Miasta Raseiniai na Litwie Inicjatywy międzynarodowe

Od 29 września do 2 października w Mławie przebywała delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Artystycznej w Raseiniai (Republika Litewska). Uczniowie oraz nauczyciele przyjechali na zaproszenie Burmistrza Miasta Mława, Sławomira Kowalewskiego. Najważniejszym celem wizyty była integracja z mławską szkołą muzyczną. Konsekwencją tego ważnego dla szkoły spotkania było podpisanie dwustronnej umowy o dalszej współpracy pomiędzy szkołami.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.10.2016 Delegacja z Ukrainy z wizytą studyjną w Mławie Inicjatywy międzynarodowe

Ukraińscy samorządowcy, urzędnicy oraz działacze społeczni uczestniczący w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Fundację OKNO NA WSCHÓD odwiedzając Mławę szukali odpowiedzi na pytania związane z funkcjonowaniem miasta, a w największej mierze z zakresem współpracy z organizacjami pozarządowymi.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.10.2016 RODM Warszawa poleca: Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej w Płocku Inicjatywy międzynarodowe

14 października o godzinie 18:00 na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku wystąpi Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.09.2016 Polscy eksporterzy na targach we Frankfurcie Inicjatywy międzynarodowe

W spotkaniu z Kierownictwem Departamentu Polityki Eksportowej MR uczestniczyło ponad 100 polskich przedsiębiorców. Na zebraniu przedstawiono nowy model wsparcia eksportu oraz założenia programu promocji części samochodowych i lotniczych. Targi odbywały się w dniach 13-17 września we Frankfurcie.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.09.2016 Wizyta Ambasadora Białorusi w Wołominie Inicjatywy międzynarodowe

7 września 2016 r. Ambasador Białorusi w Polsce - Aleksandr Averyanov odwiedził Wołomin.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.09.2016 Delegacja z Niemiec na XXIII Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym Inicjatywy międzynarodowe

W dniach 3-4 września odbyły się XXII Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym – największa impreza wystawienniczo-targowa w naszym regionie.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.09.2016 Norwescy goście w Ostrołęce Inicjatywy międzynarodowe

Prezydent Janusz Kotowski i przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski gościli w ostrołęckim ratuszu przedstawicieli departamentu służby więziennej Ministerstwa Sprawiedliwości Norwegii. Przedstawiciele mieli okazję zapoznać się również z działalnością Zakładu Karnego w Przytułach.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.09.2016 Baltic Business Forum 2016 Inicjatywy międzynarodowe

Kiedy firma jest gotowa do ekspansji na rynki zagraniczne? Czy można prowadzić biznes bez kapitału? Jak poszukiwać i zatrudniać w Polsce pracowników z zagranicy? Wielu polskich przedsiębiorców może zwiększyć swoje dochody, rozszerzając działalność na rynki zagraniczne. Niewielu ma jednak tę świadomość i wie, jak tego dokonać. Dostrzegli to organizatorzy Baltic Business Forum (BBF), którego Partnerami Instytucjonalnymi są CIFAL Płock i Urząd Miasta Płocka.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.09.2016 Promocja Radomia we Lwowie Inicjatywy międzynarodowe

Delegacja Radomia wzięła udział w Polsko-Ukraińskim Festiwalu Partnerstwa, który odbył się w dniach 2-4 września 2016 r. we Lwowie.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.09.2016 Współpraca partnerska Ostrołęki i miasta Kemer w Turcji Inicjatywy międzynarodowe

6 września w ostrołęckim ratuszu podpisano umowę partnerską pomiędzy Ostrołęką, a miastem Kemer położonym w południowo-zachodniej Turcji. Pod dokumentem podpisy złożyli prezydent Ostrołęki Jan Kotowski i wiceburmistrz Kemer Kemal Yuksel. Uroczystości towarzyszył szef polsko-tureckiej grupy parlamentarnej - Grzegorz Matusiak.

WIĘCEJ INFORMACJI