SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

31.01.2017 Uroczystość ślubowania i pożegnania Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017 Działania RODM Warszawa

W piątek 27 stycznia w Domu Polonii – siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – instytucji prowadzącej Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie odbyło się uroczyste ślubowanie i pożegnanie Akademickiej Reprezentacji Polski na 28. Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017.

W spotkaniu wzięli udział, między innymi, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Akademickiego Związku Sportowego, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Uroczystość zaszczycił swym udziałem Ambasador Kazachstanu w Polsce Altay Abibullayev.

W Uniwersjadzie w Ałmatach udział weźmie ponad dwa tysiące sportowców z ponad sześćdziesięciu krajów świata. Będą oni rywalizować w dwunastu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, curlingu, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie dowolnym, hokeju na lodzie, kombinacji norweskiej, short tracku, skokach narciarskich i snowboardzie. Polacy  wystąpią w dziewięciu dyscyplinach.

Jednym z punktów spotkania było podpisanie listu intencyjnego  między Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” a Akademickim Związkiem Sportowym w sprawie podjęcia wspólnych działań na rzecz środowisk polonijnych oraz Polaków z zagranicy, w tym między innymi poprzez włączenie się akademickiej reprezentacji Polski uczestniczącej w Uniwersjadach i Akademickich Mistrzostwach Świata w działania upowszechniające w środowiskach polonijnych wiedzę o historii, kulturze polskiej i współczesnych zjawiskach  w życiu społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem  wiedzy o polskim środowisku akademickim.