SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.01.2017 Chińska delegacja w Mławie Inicjatywy międzynarodowe

We wtorek 10 stycznia 2017 r. do Mławy przybyła delegacja urzędników z chińskiego miasta Xinyang w składzie: Shi Qilun – zastępca burmistrza dzielnicy Shihe w mieście Xinyang, Yu Changjiang – dyrektor biura głównego urzędu Shihe, Yang Ming – dyrektor wydziału przemysłu i technologii, Liu Mingwu – dyrektor generalny wydziału inwestycji, Yang Senjie – sekretarz urzędu miejskiego w Dongjiahe oraz Zhou Nan z urzędu wiejskiego w Youhe.

Podczas oficjalnego spotkania gospodarz miasta wyświetlił chińskim urzędnikom prezentację dotyczącą miasta oraz położonych na jego terenie obszarów inwestycyjnych. Spotkanie było znakomitą okazją do rozmowy na temat podejmowanych przez obie strony działań w zakresie promowania lokalnego przemysłu oraz ewentualnych możliwości wykorzystania obszarów przeznaczonych na jego rozwój.

Następnie goście zwiedzili Mławę, gdzie obejrzeli m.in. zrewitalizowany zabytkowy miejski park oraz dzielnicę przemysłową. Potem wszyscy przejechali do pobliskiego Działdowa, gdzie zwiedzili fabrykę firmy Dekorglass, zajmującej się produkcją i zdobieniem opakowań szklanych, używanych przez najbardziej znanych na świecie producentów, m.in. napojów i perfum.

Na zakończenie wizyty burmistrz Sławomir Kowalewski przekazał gościom pamiątki związane z Mławą, m.in. albumy ze zdjęciami miasta, kubki z jego herbem oraz lokalny wyrób cukierniczy – ciastka Mławskie Wojcieszki.

Źródło:
http://www.mlawa.pl/aktualnosci/chinska-delegacja-w-mlawie.html#tresc-strony