SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.03.2017 Akcja Dyplomacja RODM Warszawa zaprasza

Informujemy, że trwa nabór do kolejnej edycji zainicjowanego przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych w Szkole Głównej Handlowej projektu edukacyjnynego Akcja Dyplomacja, podczas którego uczestnicy mają możliwość poszerzenia wiedzy o polityce zagranicznej w praktyce.

Uczestnicy projektu wyłonieni zostają w otwartym dla każdego studenta procesie rekrutacji. Aby zakwalifikować się do projektu, studenci muszą odpowiedzieć na zawarte w formularzu rekrutacyjnym pytania oraz zaproponować rozwiązania wskazanych problemów dotyczących geopolityki, międzynarodowych stosunków gospodarczych, współpracy w zakresie kultury i biznesu.

Autorzy najlepiej ocenionych formularzy rekrutacyjnych zostają zakwalifikowani do udziału w projekcie, obejmującym:

- studyjne wizyty w ambasadach, instytucjach międzynarodowych i prestiżowych organizacjach pozarządowych,

- panele dyskusyjne i wykłady dotyczące bieżącej sytuacji w polityce zagranicznej,

- warsztaty z zakresu savoir-vivre oraz protokołu dyplomatycznego.

Zwieńczeniem kilku tygodni spotkań i warsztatów jest finałowa gala, podczas której najaktywniejsi i najlepsi uczestnicy Akcji Dyplomacji mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas swobodnych rozmów z ambasadorami oraz przedstawicielami instytucji i firm zaangażowanych w projekt.

Celem projektu jest wspieranie rozwoju naukowego studentów oraz licealistów w zakresie stosunków międzynarodowych, prawa, dyplomacji, stosunków gospodarczych i bezpieczeństwa narodowego.

Szczegółowe informacje oraz formularz aplikacyjny na stronie internetowej http://akcjadyplomacja.pl/.