SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

27.03.2017 Prezentacja wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948” w Siedlcach RODM Warszawa zaprasza

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach serdecznie zapraszają do zwiedzania wystawy „Rotmistrz Witold Pilecki 1901–1948”.

Uroczyste otwarcie ekspozycji odbyło się 20 marca na  Wydziale Humanistycznym UPH przy ul. Żytniej 39. Wystawa została przygotowana przez warszawski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Scenariusz opracował Jacek Pawłowicz we współpracy z Zofią Pilecką-Optułowicz i Andrzejem Pileckim (dziećmi Witolda Pileckiego).

Składa się z 30 wielkoformatowych plansz przedstawiających życie i działalność Pileckiego, jak również nakreślających tło historyczne najważniejszych jego dokonań. Znajdują się na nich m.in. rodzinne zdjęcia, listy do dzieci, własnoręcznie napisany życiorys z 1926 r., fragment jednego z pierwszych raportów przekazanych przez niego z Auschwitz, kennkarty na różne nazwiska, którymi posługiwał się Pilecki podczas okupacji Niemieckiej oraz dokumenty dotyczące uwięzienia i wykonania wyroku śmierci.

Ekspozycję będzie można zwiedzać do 31 marca br.