SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

18.05.2017 Noc Muzeów w Sejmie RODM Warszawa zaprasza

Jak co roku, Sejm w godzinach wieczornych i nocnych otworzy swoje wnętrza dla zwiedzających. Osoby zainteresowane nocnym spacerem poprzez korytarze i sale kompleksu przy ulicy Wiejskiej zapraszamy w godz. 19.00-01.00.

Trasa zwiedzania poprowadzi przez miejsca znane z medialnych relacji, ale także te rzadziej widoczne na co dzień. Tym razem, poza zwyczajowo dostępnym dla zwiedzających Hallem Głównym, galerią Sali Posiedzeń Sejmu czy Salą Kolumnową otwarte zostaną także kuluary. Ten słynny korytarz otaczający Salę Posiedzeń na co dzień jest miejscem nieoficjalnych i nierzadko poufnych rozmów poselskich. W tym roku specjalna instalacja przypomni postać Kazimierza Skórewicza, kuratora Zamku Królewskiego w Warszawie, architekta, który stworzył znany całej Polsce kształt sejmowej półrotundy.

Uwagę spacerowiczów z pewnością przyciągnie iluminacja najwyższego fragmentu zabudowań sejmowych nazywanego „wieżycą”. Biało-czerwone barwy będą przyciągały wzrok z dalekiej perspektywy Alej Jerozolimskich.

Wszyscy chętni powinni kierować się do wejścia głównego CI w godzinach 19.00-01.00. Osoby wchodzące do budynku powinny mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość oraz muszą poddać się kontroli pirotechnicznej.

Źródło: www.sejm.gov.pl, fot. Krzysztof Białoskórski