SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

02.06.2017 Dzień Dziecka z Muzeum Historii Polski w ogrodach rządowych RODM Warszawa zaprasza

W najbliższa sobotę, 3 czerwca, Muzeum Historii Polski zaprasza dzieci i całe rodziny na „Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera”.

W namiocie, w ogrodach Kancelarii Premiera Rady Ministrów, MHP przygotowało gry i zabawy zachęcające do poznania Warszawy z XIX wieku. Z klocków z fragmentami  obiektów wybudowanych w XIX w zostanie wspólnie stworzona panorama miasta, z której dzieci dowiedzą się, jak wyglądała Warszawa 100 lat temu, jak żyli jej mieszkańcy.

Muzeum chce pokazać dzieciom również Warszawę, jako jeden z najważniejszych ośrodków handlowych w regionie. Za pomocą ilustracji przedstawiających  różne  towary i elementy wystroju, każdy będzie miał szansę otworzyć własny sklep.

Kolejną atrakcją proponowaną przez Muzeum Historii Polski dzieciom i ich rodzicom będzie atelier fotograficzne z XIX wieku (fotobudka z rekwizytami charakterystycznymi dla tego okresu). Uczestnicy zabawy otrzymają na miejscu stylizowane pamiątkowe zdjęcia.

MHP zaprosi także dzieci na różnorodne warsztaty. Przygotują wspólnie sakiewki na pieniądze, ozdobne wachlarze oraz zakładki do książek. Każdego dziecko biorące udział w zajęciach otrzyma kolorowankę historyczną oraz biało-czerwoną chorągiewkę. Będzie także można poczęstować się krówkami.


W namiocie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oprócz Muzeum Historii Polski znajdą się stanowiska Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Łazienek Królewskich oraz Narodowego Centrum Kultury.

3 CZERWCA 2017 r., GODZ. 10.00-16.00
Kancelaria Premiera Rady Ministrów
Aleje Ujazdowskie 1/3, Warszawa
WSTĘP WOLNY