SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.06.2017 Wielki Piknik Rodzinny we francuskim stylu RODM Warszawa zaprasza

Już w najbliższą środę, 14 czerwca, od godz. 16.30 Park Miejski w Mławie przemieni się w Pola Elizejskie, gdzie odbędzie się piknik rodzinny - Mławskie Champs-Élysées. Organizatorami wydarzenia są Miasto Mława oraz Grupa SUEZ, a okazją jest rozpoczęcie wspólnej budowy oczyszczalni ścieków. To pierwsza inwestycja z francuskim kapitałem w Mławie i obecnie najdłuższy kontrakt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce!

Z tej okazji przygotowano moc atrakcji i konkursów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Piknik będzie połączeniem elementów francuskiej kultury oraz edukacji w zakresie ochrony cennego zasobu jakim jest woda. Na uczestników czekają m.in. wodne eksperymenty, francuskie przysmaki, strefa baśni, wystawy sztuki oraz kącik fotograficzny. Dla najmłodszych przygotowano wielką trampolinę i dmuchaną zjeżdżalnię oraz strefę malucha z animatorami.

Nie zabraknie francuskiej sztuki, o którą zadbał Dom Kultury w Mławie. Na głównej scenie wystąpią m.in.  laureaci konkursów piosenki francuskiej, Grupa Rekonstrukcyjna, Ludowy Zespół Mławiacy, Ewa Stabach  z recitalem utworów Edith Piaf oraz uczniowie szkół muzycznych w Mławie. Swoje zdolności zaprezentują również grupy taneczne, w tym jazzowe i baletowe, m.in. z choreografią do muzyki z filmu Amelia. Czas umili również pokaz kankana prosto z Moulin Rouge.

Odbędzie się też loteria z cennymi nagrodami. Każda rodzina, która weźmie udział w pikniku otrzyma kupon z quizem do rozwiązania. Losowanie nagród - laptop, aparaty fotograficzne oraz niespodzianki od firmy SUEZ - odbędzie się na głównej scenie o godz. 20.00.

Nagrody odbiorą też uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Dlaczego woda jest ważna” – ich rozdanie nastąpi o godz. 16.30.

Zakończeniem francuskiego pikniku będzie taneczne spotkanie z Renoir’em, czyli miejska potańcówka pod chmurką.

Źródło: www.mlawa.pl