SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

18.05.2017 „Polska zawsze będzie rzecznikiem bezpieczeństwa krajów Europy Środkowej i Wschodniej” - prezydent RP przywitał uczestników szczytu #EUROWAW2017 RODM Warszawa poleca

Przewodniczący i przedstawiciele ponad dwudziestu parlamentów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej przybyli do Warszawy na zaproszenie marszałków Sejmu i Senatu Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego, by rozmawiać o bezpieczeństwie regionu, współpracy w zakresie infrastruktury oraz roli parlamentów narodowych w polityce międzynarodowej.

W przededniu uroczystych obrad w Sali Plenarnej Sejmu uczestnicy szczytu spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą. - Współpraca, w której bierzecie Państwo aktywny udział, to niezwykle ważny element polityki międzynarodowej i budowy więzów między naszymi państwami - powiedział prezydent i zwrócił uwagę na silną legitymację parlamentów do współdziałania, wynikającą z mandatu pochodzącego z wyborów.

Prezydent uznał zapewnienie bezpieczeństwa za jedno z największych zadań stojących przed krajami regionu i dodał, że drzwi do Unii Europejskiej i NATO powinny pozostać otwarte. - Polska jest otwarta i będzie te aspiracje wspierała - powiedział.

Andrzej Duda podziękował również marszałkom Sejmu i Senatu za ich aktywność na arenie międzynarodowej.


Źródło: www.sejm.gov.p, fot. Paweł Kula