SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.06.2017 Otwarcie Centrum Innowacji Samsunga RODM Warszawa poleca

Zagraniczne koncerny zaczynają dostrzegać w Polsce nie tylko dogodne miejsce do montowania swoich innowacyjnych produktów, ale również do prowadzenia działalności badawczej. To wszystko za sprawą świetnie wykwalifikowanych specjalistów, naukowców i inżynierów, wykształconych na najlepszych polskich uniwersytetach i politechnikach – powiedział wicepremier Jarosław Gowin podczas otwarcia Centrum Innowacji Samsunga.

Drugi największy oddział B+R na świecie

Firma Samsung otworzyła w Warszawie nowe centrum pokazowe. Samsung Europe Mobile B2B Innovation Center to jedno z trzech największych na świecie miejsc tego typu. Jego zadaniem jest zwiększenie zaangażowania polskiego oddziału instytutu rozwoju i badań – drugiego największego oddziału B+R na świecie. Pierwszy znajduje się w Korei.

– Miejsce takie jak to jest ważne szczególnie ze względu na to, że możemy pokazać się dokładnie z technologią, którą tworzą m.in. polscy inżynierowie. Nasza myśl technologiczna przenika do globalnych gigantów technologicznych, a to stanowi doskonały dowód, jak duży potencjał drzemie w naszym kraju – stwierdził Gowin.

Jak budować przewagi konkurencyjne

Szef resortu nauki dodał, że innowacyjność jest dziś na ustach całego przedsiębiorczego świata: – Dlatego też, aby uczynić polską gospodarkę bardziej innowacyjną, polski rząd,  a zwłaszcza Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na czele którego stoję, wypracowuje szereg narzędzi zbliżających nauką i biznes. Przewagi konkurencyjne na rynku można osiągnąć tylko poprzez innowacyjne produkty, procesy i usługi. Dlatego też wspieramy przedsiębiorców w rozwoju opartym na inteligentnych specjalizacjach – powiedział wicepremier.


Źródło: www.nauka.gov.pl