SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.10.2017 Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2017 RODM Warszawa poleca

Coraz częściej dostrzegamy, że doniesienia ze świata coraz częściej są ignorowane, a w efekcie coraz rzadziej śledzone. Członkowie Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów chcą uświadamiać, że sprawy międzynarodowe przekładają się na życie każdego z nas, dlatego organizują Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2017. W ramach projektu zostały zaplanowane wykłady, warsztaty, spotkania, kluby dyskusyjne i wiele innych wydarzeń dla wszystkich zainteresowanych w siedmiu miastach Polski.


Media codziennie podają doniesienia ważne i mniej istotne z praktycznie każdego zakątku świata, starając się wyjaśnić dany problem czy zjawisko. Jednakże nie zawsze czas antenowy pozwala na zgłębienie tematu, a na przeczytanie długiego artykułu prasowego zazwyczaj brak czasu podczas codziennych obowiązków. Ten negatywny trend, jaki obserwują członkowie Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów (FMD), chcą odwrócić. Tym razem chcieliśmy jednak o pójść krok dalej i zaproponować ogólnopolską inicjatywę, w którą będzie mógł włączyć się każdy zainteresowany, na co dzień nie śledzący wnikliwie polityki międzynarodowej – mówi Karolina Olszowska, Przewodnicząca Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów.

Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2017 to projekt Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów, realizowany we wszystkich naszych Przedstawicielstwach Regionalnych. Na tych, którzy chcą wziąć w nim udział czekają warsztaty, kluby dyskusyjne, wizyty w ciekawych placówkach dyplomatycznych, wykłady i wiele innych. Dzięki tej inicjatywie członkowie FMD chcą przypomnieć, że dyplomacja oraz szeroko pojęte sprawy międzynarodowe są bliżej każdego obywatela, niż może się to z pozoru wydawać. Zaplanowane wydarzenia odbędą się w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu.

Projekt jednocześnie jest realizowany z rekrutacją do FMD. Zapraszamy studentów i absolwentów interesujących się dyplomacją, prawem międzynarodowym, międzynarodową polityką i zagadnień powiązanych. Formularz aplikacyjny oraz szczegóły dotyczące rekrutacji do FMD można odnaleźć na stronie www.diplomacy.pl w zakładce Dołącz. Przyjmowanie formularzy aplikacyjnych trwa do końca października.


Szczegółowych informacji o projekcie i Stowarzyszeniu udziela:
Agata Tereba
Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Forum Młodych Dyplomatów
E-mail: atereba@diplomacy.pl
Tel. +48 531 393 308


Program wydarzeń w ramach Tygodnia: http://warsaw.carpediem.cd/events.../


Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2017 w Warszawie
honorowym patronatem objął RODM Warszawa