SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

17.01.2017 Zima w Mieście 2018 w RODM - Warszawa! Działania RODM Warszawa

Akcja "Zima w Mieście 2018" zagościła również w RODM – Warszawa. Naszymi pierwszymi gośćmi byli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 317, którzy w dniu 16 stycznia wzięli udział w trzech warsztatach.

Na początku koordynator RODM Roman Wróbel oraz Prezes Związku Organizacji Polonijnych w Szwecji Teresa Sygnarek opowiedzieli o Polonii i Polakach za granicą, a także zabawiali dzieci ciekawostkami dotyczącymi relacji polsko-szwedzkich.Następnie konsultantka RODM Maria Jęda przedstawiła prezentację "Polska Dyplomacja w Obiektywie". Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak się przygotowuje i jak przebiega zagraniczna delegacja polskiego ministra spraw zagranicznych a także o panujących zasadach precedencji. Prezentację ubogaciły zdjęcia pochodzące z zasobów Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Na koniec Bartosz Grzeszczuk przeprowadził warsztaty z Savoir Vivre. Zajęcia dotyczyły m.in. zasad podawania dłoni, przepuszczania w drzwiach, etykiety stołu, netykiety a także sztuki zachowania w środowisku międzykulturowym. Dzieci miały również okazję do nauczenia się jak prawidłowo przygotować zastawę na stole.

Na prośbę najmłodszych uczestników naszych warsztatów, pokazano zdjęcia z oficjalnej wizyty Prezydenta USA do Polski z 2017 roku.
Z NAMI TEJ ZIMY NIE ZMARZNIECIE!!!