SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

11.07.2018 Lato w Mieście w RODM – Warszawa: „Sport i jego rola w kontaktach międzynarodowych” RODM Warszawa zaprasza

W dniu 11 lipca, w ramach Akcji „Lato w Mieście w RODM – Warszawa” dzieci z Ośrodka Wychowawczego im. Matki Bożej Miłosierdzia w Marysinie, wzięły udział w zajęciach „Sport i jego rola w kontaktach międzynarodowych”.

Dr Joanna Pyłat poruszyła temat roli sportu w kontaktach międzynarodowych. Podczas swojej prezentacji konsultantka RODM zwróciła uwagę m. in. na kwestię zdrowej rywalizacji, wymiany międzynarodowych kontaktów i dialogu kulturowego. Istotny element spotkania stanowiła kwestia współczesnego wychowania sportowego nastawionego na poszanowanie różnorodności i każdej osoby, która poprzez sport zaspokaja potrzebę rywalizacji. Która z jednej strony godnie reprezentuje swój kraj, z drugiej jest świadoma, iż nieodzownym elementem sportu są emocje, a także sukces i porażka.Prelegentka zwróciła również uwagę na kwestię odzyskania niepodległości przez Polskę i przypomniała, że dla pokolenia wychowanego w Polsce międzywojennej sport był bardzo ważny. Janusz Kusociński, Halina Konopacka to postacie z którymi uczestniczące w spotkaniu dzieci mogły się zapoznać i o których mogły porozmawiać.

Dla dzieci przygotowano również gry i zabawy, które przeprowadzone zostały przez konsultantkę RODM Marię Jęda i dr Joannę Pyłat. >