SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

11.07.2018 Uczniowie SP 173 w podczas Akcji "Lato w Mieście RODM - Warszawa" RODM Warszawa zaprasza

W dniu 11 lipca, w ramach Akcji „Lato w Mieście w RODM – Warszawa” dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 173 im Górników Polskich wzięły udział w zajęciach „Sport i jego rola w kontaktach międzynarodowych”.

Dr Joanna Pyłat poruszyła temat roli sportu w kontaktach międzynarodowych. Podczas swojej prezentacji konsultantka RODM zwróciła uwagę m. in. na kwestię zdrowej rywalizacji, wymiany międzynarodowych kontaktów i dialogu kulturowego. Istotny element spotkania stanowiła kwestia współczesnego wychowania sportowego nastawionego na poszanowanie różnorodności i każdej osoby, która poprzez sport zaspokaja potrzebę rywalizacji. Która z jednej strony godnie reprezentuje swój kraj, z drugiej jest świadoma, iż nieodzownym elementem sportu są emocje, a także sukces i porażka.Prelegentka zwróciła również uwagę na kwestię odzyskania niepodległości przez Polskę i przypomniała, że dla pokolenia wychowanego w Polsce międzywojennej sport był bardzo ważny. Janusz Kusociński, Halina Konopacka to postacie z którymi uczestniczące w spotkaniu dzieci mogły się zapoznać i o których mogły porozmawiać.

Dla dzieci przygotowano również gry i zabawy, a w nagrodę otrzymali zakładki magnetyczne z wizerunkiem Ignacego Jana Paderewskiego, smycze oraz specjalne nagrody dla najbardziej aktywnych.