SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

09.02.2018 Mazowsze na Fruit Logistica w Berlinie Inicjatywy międzynarodowe

Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Logistica to najważniejsze wydarzenie promocyjno-handlowe dla branży owocowo-warzywnej w Europie, które na przestrzeni lat stało się miejscem spotkań producentów, importerów, eksporterów, hurtowników i detalistów. W tegorocznym przedsięwzięciu wzięło udział 2790 wystawców z 84 krajów.

W Berlinie raz w roku spotykają się specjaliści zajmujący się produkcją i dystrybucją produktów owocowo-warzywnych. Mazowsze ma silną reprezentację w postaci 8 grup producenckich promujących jabłka regionu grójeckiego. Wspólnie z województwem lubelskim pokazujemy potencjał polskiego sadownictwa.

– Nasz kraj od lat słynie z sadownictwa i ogrodnictwa. Tradycja, doświadczenie oraz ciągłe poszerzanie wiedzy sprawiają, że Polska plasuje się w światowej czołówce pod względem organizacji produkcji i technologii, a także jakości produkowanych owoców i warzyw. Wspieranie i rozwijanie działań popularyzujących rodzimą produkcję rolną jest ważnym elementem strategii nie tylko województwa mazowieckiego, ale i Polski – zaznacza marszałek Adam Struzik.
Ekspozycja


Główną jej część stanowią świeże i suszone owoce oraz warzywa, przyprawy, zioła, żywność ekologiczna, kwiaty. Znajdziemy tu także sprzęt do produkcji oraz przetwarzania, pakowania, etykietowania, magazynowania, transportu i przeładunku towarów. Ważnym elementem Fruit Logistica jest rynek usług związany z zarządzaniem logistycznym, rozwiązaniami IT dla tej branży. Dostępne są także oferty kształcenia i doskonalenia zawodowego.


Wymiana doświadczeń


Targom towarzyszą liczne imprezy dodatkowe, m.in. konferencje, seminaria, dyskusje tematyczne koncentrujące się głównie na zagadnieniach rozwoju międzynarodowego rynku świeżych produktów. Warto wymienić m.in. Kongres Fresh Produce Forum, przyznanie nagród FLIA (Fruit Logistica Innovation Award) dla innowacyjnych produktów, usług i rozwiązań technicznych oraz warsztaty branżowe. Wydarzenie stwarza okazję do nawiązania kontaktów, przyjrzenia się asortymentowi konkurencji, ale przede wszystkim zapoznania się z nowymi pomysłami i innowacjami w branży.

Organizatorem narodowego stoiska był Związek Sadowników RP. Udział w targach Fruit Logistica był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.


Źródło:
https://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,6325,mazowsze-na-fruit-logistica-w-berlinie.html