SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

26.01.2018 PROJEKT ERASMUS+ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ARMII KRAJOWEJ W RĘBKOWIE Inicjatywy międzynarodowe

W Szkole Podstawowej w Rębkowie od października 2017r. realizowany jest projekt Erasmus+. Uczniowie i nauczyciele współpracując ze szkołami z Grecji, Włoch i Portugalii biorą udział w wielu działaniach projektowych.

W październiku odbyło się pierwsze spotkanie dyrektorów i nauczycieli ze wszystkich szkół partnerskich. Omówiono szczegóły realizacji działań projektowych.W listopadzie każda szkoła partnerska przeprowadziła cykl spotkań o krajach partnerskich. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rębkowie przygotowali Dzień Włoch, Portugalii i Grecji. Przedstawiono prezentacje multimedialne o krajach partnerskich, najważniejsze informacje, charakterystyczne zabytki, najważniejsze święta. Poza tym uczniowie przygotowali przepyszne włoskie, greckie i portugalskie potrawy.

W grudniu uczniowie wymienili się kartkami z życzeniami świątecznymi oraz zaprezentowali tradycje Bożonarodzeniowe popularne w ich krajach.

Uczniowie mają okazję na wykorzystanie języka angielskiego w praktyce- wymieniają się listami, piszą o sobie, swoich zainteresowaniach, ulubionych przedmiotach szkolnych.

Uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich stale pracują na platformie eTwinning. W ramach działań projektowych nauczyciele wymieniają się doświadczeniami poprzez przesyłanie scenariuszy lekcji w każdym miesiącu trwania projektu. Scenariusze przesłane przez nauczycieli zawierają nowoczesne metody i techniki uczenia się i nauczania.

Projekt Erasmus+ realizowany będzie do września 2019 r.


Źródło:
http://www.garwolin-gmina.pl/projekt-erasmus-szkole-podstawowej-im-armii-krajowej-rebkowie/