SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

02.02.2018 Eksperci ze Szwajcarii z wizytą w Józefowie Inicjatywy międzynarodowe

26 stycznia w siedzibie Hydrosfery odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy BUCHER – producenta jednej z najnowocześniejszych pras tłokowej, która będzie zainstalowana w józefowskiej oczyszczalni.

Ze strony Inwestora w spotkaniu uczestniczył wiceburmistrz Marek Banaszek. Przyszłego użytkownika obiektu reprezentował prezes Hydrosfery Stanisław Zdanowicz, zaś firmę BUCHER - Wolf Dieter Knoppek oraz firma PROFFICO, która jest oficjalnym przedstawicielem szwajcarskiej firmy w Polsce.Szwajcarska firma BUCHER jest producentem urządzenia – prasy tłokowej , które będzie zainstalowane w obiekcie budowanej oczyszczalni ścieków, a które będzie służyło do odwadniania osadów powstających w procesie oczyszczani ścieków.

Wolf Dieter Knoppek dysponuje dużym doświadczeniem w zakresie zarządzania oczyszczalniami ścieków i chętnie dzielił się swoją wiedzą, udzielając nam rad oraz wskazówek, na co należy zwrócić uwagę przy budowie i eksploatacji oczyszczalni ścieków: np. jak najlepiej posadowić urządzenia do odwadniania osadów, jaki rodzaj przenośników da optymalne rozwiązanie w zakresie transportu osadów, czy warto inwestować we własne laboratorium badające skład ścieków.


Źródło:
http://www.jozefow.pl/page/14,aktualnosci.html?id=2000