SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ





26.04.2018 Oficjalna wizyta Ambasadora Republiki Turcji Inicjatywy międzynarodowe

Z kurtuazyjną wizytą u Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego gościł Jego Ekscelencja Tahsin Tunç Üğdül, Ambasador Turcji w Polsce. To spotkanie towarzyszące 21. Polsko-Tureckim Dniom Przyjaźni.

Na spotkaniu obecni byli: Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki, Alicja Walecka, Dyrektor Biura Wojewody, Ewa Filipowicz, Rzecznik Wojewody, Tomasz Szlązak, Dyrektor Biura Rozwoju i Inwestycji, Justyna Dudar, Kierownik Oddziału Prezydialnego Biura Wojewody.

Ze strony Ambasady Turcji w spotkaniu uczestniczyli również: Sabri Bekdas, Saim Duman, Selim Donmez, Bulent Ozdemir, Selcuk Yargici, Levent Uğurlu - Pierwszy Sekretarz Ambasady, Melaike Hüseyin.

Pan Ambasador Tahsin Tunç Üğdül rozpoczął swoją misję dyplomatyczną w Polsce 6 października 2016 roku. Wcześniej pełnił między innymi funkcję Ambasadora w Bratysławie i Rabacie, pełnił również obowiązki Radcy Ministra, Zastępcy Dyrektora Generalnego ds. Organizacji Międzynarodowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ukończył Uniwersytety w Ankarze i w Brukseli.

Ustrój polityczny kraju opiera się na konstytucji z 1982. Głową państwa jest prezydent wybierany przez parlament na 7-letnią kadencję. Turcja jest podzielona na 81 prowincji. Każda prowincja dzieli się na podprowincje. Kraj, na powierzchni ok. 780 tys. km², jest zamieszkiwany przez ok. 77 mln osób. W Polsce oficjalnie nie ma mniejszości tureckiej, natomiast Polonia w Turcji liczy ok. 800 osób. Turcja jest to państwo położone w większości na półwyspie Azja Mniejsza ze stolicą w Ankarze.




Źródło:
https://www.mazowieckie.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/35892,Oficjalna-wizyta-Ambasadora-Republiki-Turcji.html