SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

17-18.10.2017 9. Forum Rozwoju Mazowsza RODM Warszawa zaprasza

17-18 października w Warszawie odbędzie się Forum Rozwoju Mazowsza, którego głównym celem jest promocja innowacyjnych projektów i rozwiązań na Mazowszu dofinansowanych z funduszy UE.


Tematami przewodnimi forum, które będzie odbywać się na terenie Centrum Konferencyjnego Legii Warszawa (ul. Łazienkowska 3, Warszawa), będą tym razem: Region Przyszłości, Ekoregion, Człowiek i Medycyna. Obszar Turystyka i Kultura nawiąże do wszystkich trzech głównych tematów.
Forum to kilkanaście godzin poświęconych dyskusji i wymianie doświadczeń w zakresie realizacji projektów unijnych, ale także problemom i wyzwaniom, z jakimi na co dzień mierzą się przedsiębiorcy, naukowcy, urzędnicy czy też przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji rynku pracy.

Podczas 9. Forum Rozwoju Mazowsza uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób współpracować z partnerami i wykonawcami usług, o czym pamiętać podczas realizacji projektu z unijnym dofinansowaniem, a także jak zwiększać efektywność podejmowanych działań, w tym także z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

W programie forum przewidziane są m.in. warsztaty, pokazy innowacyjnych rozwiązań, konsultacje z ekspertami, a także cykl debat prowadzonych z udziałem gości z kraju i zagranicy oraz transmitowanych na żywo w internecie. Nie zabraknie specjalnych pokazów nowych projektów i prototypów, które dotychczas skrywane były w laboratoriach, a na 9. Forum Rozwoju Mazowsza będą miały swoje premiery.

Wstępny program forum jest dostępny na stronie na stronie http://www.forumrozwojumazowsza,eu (będzie on sukcesywnie uzupełniany o informacje dotyczące szczegółów debat, warsztatów, pokazów, sylwetek prelegentów i ekspertów).

Organizatorem forum jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, a partnerami tegorocznej edycji są m.in beneficjenci funduszy unijnych realizujący innowacyjne projekty na Mazowszu. To najważniejsze w województwie mazowieckim wydarzenie o charakterze konferencyjno-warsztatowym związane z rozwojem regionu. Jego główną ideą jest promocja innowacyjnych projektów i rozwiązań, które dzięki wsparciu funduszy UE są realizowane i wykorzystywane na Mazowszu. 9. Forum Rozwoju Mazowsza odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Komisji Europejskiej.

Patronem  Forum jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie.

Udział w forum jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat forum na:

http://forumrozwojumazowsza.pl/program/

https://www.facebook.com/ForumRozwoju/