SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

10.11.2017 II Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji. RODM Warszawa zaprasza

Zawód dyplomaty owiany jest nimbem tajemnicy, co niezmiennie przyciąga kolejne rzesze osób marzących o błyskotliwej karierze i brylowaniu na zagranicznych salonach. Jednak dyplomacja to nie tylko udział w przyjęciach i wznoszenie toastów, o czym na własnej skórze przekonał się już niejeden naiwny.

O tym, jak naprawdę wygląda współczesna dyplomacja, o jej uwarunkowaniach oraz o wyzwaniach stojących przed nią w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości opowie Andrzej Fąfara, zastępca dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.


Spotkanie odbędzie się 12 listopada 2018 (poniedziałek) o godz. 18:30
w sali 317 Gmachu Audytoryjnego Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (Collegium Politicum)
na Kampusie Głównym Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa).


Wykład organizowany jest przez #FMDWarszawa w ramach II Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji.

#OTD2018 #dyplomacja #FMD


#FMDWarszawa zaprasza na wyjątkowe wydarzenie
odbywające się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji 2018.


Jest rok 1919. Europa powoli otrząsa się z zawieruchy największej jak dotąd wojny, która spustoszyła niemal cały kontynent. Do Paryża zjeżdżają przedstawiciele zwycięskich państw, którzy przez ponad rok będą debatować nad nowym kształtem Europy i świata.

Owocem ich prac będą nie tylko traktaty pokojowe zawarte z poszczególnymi pokonanymi krajami, ale również ustanowienie Ligi Narodów, nowej organizacji, której celem będzie zapewnienie globalnego pokoju. Nowy ład uda się jednak utrzymać zaledwie przez dwie dekady, po których nastąpi kolejna, jeszcze straszniejsza w skutkach wojenna hekatomba. Czy tak jednak musiało się stać?


Oferujemy Ci niepowtarzalną szansę napisania historii od nowa. Wciel się w przedstawiciela jednego z 27 państw, uczestniczących w paryskiej konferencji pokojowej. Walcz o interesy swoich rodaków, rysuj od nowa granice, debatuj, dziel i rządź. Ale pamiętaj: pokój, który właśnie nastał, jest bardzo kruchy. Czy jesteś gotów wziąć odpowiedzialność za przyszłość Europy i świata?


Model Paris Peace Conference, 1919-1920 to wydarzenie organizowane w formule „Model United Nations”. Klasyczne zasady procedowania zostaną dopasowane do realiów historycznych paryskiej konferencji pokojowej, kończącej I wojnę światową.


Wszystkich chętnych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na adres lkarsznicki@diplomacy.pl . W zgłoszeniu prosimy zawrzeć zwięzłą informację na swój temat (odbywany/odbyty kierunek studiów; konferencje MUN, w których brałaś/brałeś udział; zainteresowania) oraz preferencje dotyczące reprezentowanego kraju.


Listę uczestników konferencji pokojowej w Paryżu można znaleźć pod adresem:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_participants_to_Paris_Peace_Conference,_1919

Prosimy o wybór 5 preferowanych krajów w kolejności: 1 – najbardziej preferowany, 5 – najmniej preferowany. Wybrani kandydaci otrzymają do 9.11. szczegółowe rules of procedure oraz scenariusz, naświetlający najważniejsze okoliczności, towarzyszące paryskiej konferencji. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.


Do zobaczenia wkrótce!