SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJBIBLIOTEKA RODM WARSZAWA


Witamy w bibliotece RODM Warszawa!


W siedzibie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Warszawie funkcjonuje specjalistyczna biblioteka, której zadaniem jest gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie fachowych publikacji z zakresu polskiej polityki zagranicznej i współczesnych studiów międzynarodowych. Na miejscu działa czytelnia z samodzielnym  stanowiskiem komputerowym oraz dostępem do Internetu.

Osoby zainteresowane zapoznaniem się z konkretnymi tytułami książkowymi zapraszamy do siedziby RODM Warszawa. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy możliwość powielenia (w wąskim zakresie) fragmentów wybranych pozycji lub przekazanie drogą elektroniczną ich zeskanowanych części.

Biblioteka jest czynna w godz.: Pon.-Pt. 08:30-15:30.


NOWOŚCI W BIBLIOTECE RODM WARSZAWA

Polska i jej granicePolacy i Polonia na świecie. Stan badań i ich perspektywy…Spory i konflikty międzynarodowePolska służba konsularnaEuropa NIE prowincjonalnaEuropa po 1945 roku. Zarys historii.Federacja rosyjska 1991-2000O Polsce, Europie i świecie 1988-2001Historie politycznych tradycjiOpowiadania kołymskieHistoria Stanów Zjednoczonych AmerykiPrawo do wody. W perspektywie politycznej, gospodarczej…Emigracyjna dyplomacjaPolacy wśród EuropejczykówTajemnice II wojny światowejDruga wojna światowaPolacy na UkrainiePrawa mniejszości narodowychPolacy na Ziemi KirowogradzkiejKrzemieniec i okolicePod jednym niebem. Polacy na rumuńskiej Bukowinie.…Wspólnota Polska Berdiańska. Wyzwania współczesności.Mniejszości polskie i Polonia w ZSRRKultura i świadomość etniczna Polaków na wschodziePolska wobec transformacji na WschodziePolska-Białoruś. Problemy sąsiedztwa.Powstanie '44Z dziejów polskiej służby dyplomatycznej i konsularnejBiałorusini, Litwini, UkraińcyEtos niepodległościowy Polonii amerykańskiejHistoria państw i narodów Morza BałtyckiegoPrzemiany narodowościowe na LitwieGeneza i dzieje wewnętrzne Litwy Środkowej (1920-1922)Litwa współczesnaPolska ludność kresowa. Rodowód, liczebność, rozmieszczenie.Wielki zapomniany bohater Trzech NarodówPolacy na Bukowinie w latach 1775-1918. Z dziejów…Polska i Rumunia-związki historyczne i kulturowe-przeszłość…Historia Ukrainy XX wiekuPolacy w Mołdowie mówią o sobieMały słownik kultury świata arabskiegoInteligencja polska na Wołyniu w okresie międzywojennym.Z dziejów Rosji i Polski w XX wiekuRosja carówPolacy na ŁotwieJohn Paul II to Polonia and Poles abroad 1979-2003Muzeum Polskie w AmeryceKołomyja. Jej dzieje, zabytki.Skała nad ZbruczemOchrona praw mniejszości narodowych w EuropieUstawa o repatriacji z komentarzemPolacy w CzechachPolacy na LitwieOświata polonijna na początku XXI wieku. Stan i perspektywy.Polacy w kulturze świata - Polacy twórcy w kraju zamieszkaniaPolacy na BiałorusiPolacy w KazachstanieHistoria jest nauczycielką życiaSzymanowski a UkrainaUkraina na zakręcie
Drogi i bezdroża pomarańczowej rewolucji